Witamy na stronie internetowej Polskiej Szkoły Dokształcającej im. św. Faustyny w Ozone Park w Nowym Jorku! Zapisy 9:00-11:00 rano Sobota 9/4, Sobota 9/11 Zajecia rozpoczynamy 9/18 o 10:00 rano 101-60 92 Street Ozone Park, NY 11416

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa II AStrona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 3 - - -

 

Wrazliwosc na potrzeby innych. Pisownia wyrazow z "s i sz", "c i cz"

 
Prosze aby dzieci nauczyly sie czytac tekst pt. "Golab i sroka" na stronie 72. Tygodnik i tlumaczenie na stronie s. 80/81. Uczniowie dostali rowniez jedna kartke do foldera na ktorej maja uzupelnic wyrazy brakujacymi gloskami.
Pozdrawiam i do zobaczenia w sobote.
Anna Chaney

 

 

 

2019-03-27 18:36:28 ET
Anna Chaney
30 marca 2019

 


Reguly dobrego wychowania.Zachowanie w domu,w szkole,u przyjaciol.

 
Nauczyc sie czytac tekst pt."A to pech" na stronie 62. Tygodnik i tlumaczenie strona 71. Prosze rowniez, aby dzieci zapamietaly pisownie wyrazow z cwiczenia 1 na stonie 64/65 (dyktando)

Do zobaczenia w sobote
Anna Chaney

 

 

 

2019-03-21 12:28:43 ET
Anna Chaney
23 marca 2019

 


Pamiec o Dziadkachod swieta i na codzien. Zyczenia, kontakty i korespondencja.

 
Prosze aby dzieci nauczyly sie czytac tekst pt. "Zyczenia" na stronie 32. Tygodnik i tlumaczenie na stronie 43. Prosze rowniez o wykonanie cwiczen 6/39 i 8/42.
Przypominam rowniez, ze w najblizszy piatek 03/08 o godzinie 7 pm odbedzie sie Droga Krzyzowa w kosciele sw. Stanislawa Biskupa i Meczennika na Ozone Park prowadzona przez uczniow i nauczycieli z naszej szkoly. Serdecznie wszystkich zapraszam.
Pozdrawiam i do zobaczenia w piatek a nastepnie sobote.
Anna Chaney

 

 

 

2019-03-04 15:02:34 ET
Anna Chaney
9 marca 2019

 


Legenda o smoku wawelskim, Krakow i jego zabytki.

 
Nauczyc sie czytac "Dzielny Krakus" strona 21. Tlumaczenie i tygodnik strona 30/31. Bardzo prosze rowniez o sprawdzenie folderow gdyz dzieci otrzymaly kartki z praca domowa. Na jednej nalezy zaznaczyc zmiekczenia, druga natomiast dotczy legendy o smoku wawelskim, dzieci maja za zadanie uzupelnic zdania. Tresc legendy w naszym podreczniku troche odbiega od tej ktora mnie i prawdopodobnie wiekszosc z panstwa uczono w Polsce. Na poprzedniej lekcji przeczytalam uczniom te inna wersje gdzie to Szewczyk Dratewka zabija smoka a nie Krakus i to wlasnie tej wersji dotycza zdania.
Pozdrawiam i do zobaczenia w sobote.
Anna Chaney

 

 

 

2019-02-27 12:29:31 ET
Anna Chaney
2 marca 2019

 


Karnawal, czas radosci i zabawy. Ubior w zaleznozci od sytuacji i wydarzenia.

 
Nauczyc sie czytac "Bal kapeluszowy" s. 13.Tygodnik i tlumaczenie s. 20. Dzieci dostaly rowniez do folderow dwie kartki z praca domowa,na pierwszej kartce maja za zadanie zamalowac wyrazy zawierajace spolgloski miekkie kolorem, ktorego nazwa zawiera w sobie zmiekczona spolgloske np. zielony- zi, niebieski-ni, w cwiczeniu drugim nalezy wstawic brakujace litery. Na drugiej kartce rowniez trzeba uzupelnic wyrazy spolgloskami miekkimi i dwuznakami i odpowiedziec na pytania. Sprobujcie aby dzieci same przeczytaly ten krotki tekst i postaraly sie samodzielnie odpowiedziec na pytania.

Chcialabym rowniez powiedziec, ze na poprzedniej lekcji dzieci pracowaly bardzo ciezko. Wszyscy byli bardzo zaangazowani, zadawali pytania i pomagali sobie nawzajem. To byla wielka przyjemnosc pracowac z nimi i patrzec z jakim zapalem wykonuja zadania.

Zycze milego odpoczynku i do zobaczenia 2/23/19, a z niektorymi w najblizsza sobote na balu walentynkowym.

Anna Chaney

 

 

 

2019-02-04 17:53:56 ET
Anna Chaney
23 lutego 2019

 


- - - Strona 2 z 3 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. św. Faustyny - Ozone Park, Nowy Jork
101-60 92 Street - Ozone Park, NY 11416 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs