Witamy na stronie internetowej Polskiej Szkoły Dokształcającej im. św. Faustyny w Ozone Park w Nowym Jorku!

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Zajęcia Szkolne
23 lutego 2019 | 10:00

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa II AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 2 - - -

 


Pamiec o Dziadkachod swieta i na codzien. Zyczenia, kontakty i korespondencja.

 
Prosze aby dzieci nauczyly sie czytac tekst pt. "Zyczenia" na stronie 32. Tygodnik i tlumaczenie na stronie 43. Prosze rowniez o wykonanie cwiczen 6/39 i 8/42.
Przypominam rowniez, ze w najblizszy piatek 03/08 o godzinie 7 pm odbedzie sie Droga Krzyzowa w kosciele sw. Stanislawa Biskupa i Meczennika na Ozone Park prowadzona przez uczniow i nauczycieli z naszej szkoly. Serdecznie wszystkich zapraszam.
Pozdrawiam i do zobaczenia w piatek a nastepnie sobote.
Anna Chaney

 

 

2019-03-04 15:02:34 ET

Anna Chaney
9 marca 2019

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Legenda o smoku wawelskim, Krakow i jego zabytki.

 
Nauczyc sie czytac "Dzielny Krakus" strona 21. Tlumaczenie i tygodnik strona 30/31. Bardzo prosze rowniez o sprawdzenie folderow gdyz dzieci otrzymaly kartki z praca domowa. Na jednej nalezy zaznaczyc zmiekczenia, druga natomiast dotczy legendy o smoku wawelskim, dzieci maja za zadanie uzupelnic zdania. Tresc legendy w naszym podreczniku troche odbiega od tej ktora mnie i prawdopodobnie wiekszosc z panstwa uczono w Polsce. Na poprzedniej lekcji przeczytalam uczniom te inna wersje gdzie to Szewczyk Dratewka zabija smoka a nie Krakus i to wlasnie tej wersji dotycza zdania.
Pozdrawiam i do zobaczenia w sobote.
Anna Chaney

 

 

2019-02-27 12:29:31 ET

Anna Chaney
2 marca 2019

 


Karnawal, czas radosci i zabawy. Ubior w zaleznozci od sytuacji i wydarzenia.

 
Nauczyc sie czytac "Bal kapeluszowy" s. 13.Tygodnik i tlumaczenie s. 20. Dzieci dostaly rowniez do folderow dwie kartki z praca domowa,na pierwszej kartce maja za zadanie zamalowac wyrazy zawierajace spolgloski miekkie kolorem, ktorego nazwa zawiera w sobie zmiekczona spolgloske np. zielony- zi, niebieski-ni, w cwiczeniu drugim nalezy wstawic brakujace litery. Na drugiej kartce rowniez trzeba uzupelnic wyrazy spolgloskami miekkimi i dwuznakami i odpowiedziec na pytania. Sprobujcie aby dzieci same przeczytaly ten krotki tekst i postaraly sie samodzielnie odpowiedziec na pytania.

Chcialabym rowniez powiedziec, ze na poprzedniej lekcji dzieci pracowaly bardzo ciezko. Wszyscy byli bardzo zaangazowani, zadawali pytania i pomagali sobie nawzajem. To byla wielka przyjemnosc pracowac z nimi i patrzec z jakim zapalem wykonuja zadania.

Zycze milego odpoczynku i do zobaczenia 2/23/19, a z niektorymi w najblizsza sobote na balu walentynkowym.

Anna Chaney

 

 

2019-02-04 17:53:56 ET

Anna Chaney
23 lutego 2019

 


Uroki zimy. Nasze osiagniecia w pierwszym semestrze.

 
Nauczyc sie czytac tekst pt. "Kulig". Tygodnik i tlumaczenie strona 12. Zapamietac pisownie wyrazow: kulig, chleb, bieg, dzwig, obraz, zab. Bardzo prosze o sprawdzenie zawartosci folderow gdyz dzieci dostaly jedna kartke z praca domowa, rowniez oddalam dyktanda i sprawdzona prace domowa.
Dziekuje
Anna Chaney

 

 

2019-01-28 14:10:57 ET

Anna Chaney
2 lutego 2019

 


Legenda o Warsie i Sawie

 
Drodzy Rodzice,
Na poprzedniej lekcji czytalismy legende o Warsie i Sawie (strona 96). Z powodu obchodow Dnia Babci i Dziadka, nie bylismy w stanie wykonac wszystkich cwiczen, bardzo prosze aby dzieci dokonczyly cwiczenia na stronach 100 , 101 i 102. Na nastepne zajecia bardzo prosze o przyniesienie drugiej czesci podrecznika. Prosze rowniez aby dzieci wciaz cwiczyly nazwy miesiecy i dni tygodnia. Przypominam rowniez o przyniesieniu przez kazde dziecko jednej butelki sody na bal walentynkowy. I jeszcze jedna informacja dla rodzicow dzieci ktore uczesczaja na religie, w sobote o godzinie 8:30 jest spotkanie z nauczycielem religii.
Dziekuje i do zobaczenia w sobote. I tradycyjnie jesli macie pytania to prosze pisac lub dzwonic.
Anna Chaney

 

 

2019-01-21 18:58:46 ET

Anna Chaney
26 stycznia 2019

 


Miesiace i dni tygodnia

 
Nauczyc sie czytac tekst pt. "Ostatni dzien roku".Nauczyc sie na pamiec dni tygodnia i miesiace. Cwiczenie 1/152 i 2/153.Przypominam rowniez ze w sobote bedziemy celebrowac Dzien Babci i Dziadka. Prosilam w imieniu Pani Angeliki o wykonanie koron, czesc dzieci przyniosla je w poprzednia sobote, ale nie wszyscy. Prosze serdecznie o wykonanie ich i zapraszam Dziadkow na obchody ich swieta.
Anna Chaney

 

 

2019-01-14 20:59:20 ET

Anna Chaney
19 stycznia 2019

 


- - - Strona 1 z 2 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod tel. +1-617-250-7048 lub e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

+1-617-250-7048 | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

 

 

Polska Szkoła Dokształcająca im. św. Faustyny - Ozone Park, Nowy Jork
101-60 92 Street - Ozone Park, NY 11416 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs